bij z’n zelf ontworpen mobiele beiaard. 1200 kg brons en niet minder dan 44 klokken!
openluchtconcert op pinksterzondag
MOBIELE BEIAARD IN DE TUIN VAN DE KERK IN ALDENEIK.

Jan Verheyen, de man achter de klokken
Sinds 2008 is Jan Verheyen stadsbeiaardier van Hasselt en sinds 2015 ook van Neerpelt. Hij is een veelgevraagde concertant in binnen- en buitenland en geeft les aan de Koninklijke Beiaardschool van Mechelen en aan de de academies van Mol en Noord Limburg.
Jan heeft z’n muzikale studies gedaan aan de Mechelse beiaardschool, het Nederlands carillon instituut in Dordrecht en heeft ook een master in de muziek van Luca Arts in Leuven op zak. Daarnaast is hij ook master in taal en letterkunde (Gemaanse talen).
Special Guests
Het koperblazerstrio met Frank BOONEN (tuba), Tanguy AERTS (hoorn) en Gunther KERKHOFS (trompet).

Beiaard in beweging
Met Bells Lab zet Jan Verheyen de beiaard in beweging. Letterlijk zelfs met zijn zelf ontworpen toerbeiaard en figuurlijk door z’n vernieuwende projecten. Hij is niet vies om z’n mouwen op te stropen voor een experiment. Jeugd en Muziek Maaseik draagt hier graag haar steentje aan bij.
Jan maakt ook wat graag wat tijd vrij om wat uitleg te geven over zijn instrument wat maakt dat het concert ook uitermate geschikt is voor jongeren.
Bells Lab is een open experiment; een labo als uitnodiging tot kruising tussen stijlen, disciplines, culturen, tussen verleden en toekomst. We willen muziekliefhebbers raken en verbinden met klokkenmuziek. Zo wil Bells Lab zijn steentje bijdragen aan de promotie van de beiaardcultuur, die door de Unesco erkend werd.
